PORADNICTWO RODZINNE
I INWESTYCYJNE

Psychologowie, pedagodzy, specjaliści od finansów, ubezpieczeń, pomagają w wielu kwestiach związanych z zarządzaniem gospodarstwem domowym.SZCZĘŚCIEM RODZINNYM JEST ZGODA,
A TA ZWYKLE ZALEŻY OD UMIEJĘTNOŚCI ROZMAWIANIA.SUKCES RODZINY.

Podstawowe funkcje jakim musi sprostać rodzina to ekonomiczne – konsumpcyjna i produkcyjna oraz społeczne – reprodukcyjna i wychowawcza. Od sposobu ich realizacji, albo będziemy patrząc na sąsiadów zazdrościć im dokonań, nawet jeśli ich zasoby materialne na osobę są o wiele niższe, albo to oni będą zazdrościć nam. Tajemnica tkwi w priorytetach rodziny i w tym co jej członkowie uważają za sukces.GOSPODAROWANIE.

Starożytni, gospodarowaniem nazywali oscylowanie między skąpstwem a rozrzutnością. We wszystkich dziedzinach życia potrzebna jest umiejętność podjęcia właściwej decyzji. Podejmujemy je albo intuicyjnie albo wskutek obliczeń czy przemyśleń. Nie ma tu złej metody. Są tylko skutki z jakimi nie zawsze chcemy się pogodzić. Na pytanie jak gospodarować poszczególnymi zasobami materialnymi (majątek, wydatki, inwestycje...) i niematerialnymi (czas, zdrowie, emocje, współżycie, ...), musimy odpowiadać wielokrotnie na co dzień. Jak nauczyć się skutecznej metody w gospodarowaniu, czyli podejmowaniu optymalnych decyzji przy tak wielu aspektach? Może warto zasięgnąć porady u fachowców i rozwiać stresujące wątpliwości?DORADZTWO FINANSOWE.

Najczęściej z doradcami finansowymi, spotykamy się gdy interesujemy się kredytami lub pożyczkami w bankach.. Nic bardziej mylnego. Doradztwo finansowe dla rodziny, polega na stworzeniu wraz z rodziną, modelu za pomocą którego będą kreowane wydatki i inwestowane pozyskiwane środki. Jego skuteczność, będzie w dużej mierze zależna od kompetencji doradcy, ale w największej od samodyscypliny finansowej.DORADZTWO PRAWNE, MAJĄTKOWE I UBEZPIECZENIOWE.

W zależności od sytuacji w jakiej znajduje się rodzina, jasne, otwarte omówienie prawnych aspektów oraz określenie praw majątkowych i obowiązków zapobiega często problemom, o które potykamy się na co dzień. Jednak niektóre z nich, odwlekane i zagarniane pod dywan, powodują, że poruszanie się w rodzinie staje się niemożliwe. Jeśli do tego wybuchy złości, emocjonalne stawianie w poczuciu winy przez niektórych członków rodziny nie ułatwiają zadania i pogarszają sytuację, czas na zaproszenie fachowca, który po zapoznaniu się z sytuacją omówi prawa każdego członka rodziny.

DZIECI TO SKARB. DOBRZE GO ZAINWESTUJ!PSYCHOLOGICZNE WSPARCIE DLA RODZINY

Łączy w sobie pomoc rodzinie zarówno w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, niwelowaniu konfliktów rodzinnych, kreowaniu ścieżek rozwojowych, po zagospodarowanie przestrzeni czy projektowanie zmian w codziennym funkcjonowaniu i nawykach żywieniowych. Dawniej rodziny postrzegały takie poradnictwo jako ostateczne działanie antykryzysowe, dzisiaj coraz więcej rodzin korzysta z pomocy coachów i wyspecjalizowanych psychologów w celu doskonalenia pożycia w rodzinie i ułatwienia drogi do zadowolenia.ZAINWESTUJ W ZDROWIE - TRÓJSTRONNA DIAGNOZA

To Ty jesteś najważniejszym zasobem swojej firmy. Aby w pełni wykorzystać swoje możliwości, tak jak sportowiec, polityk, menadżer potrzebujesz osobistego fizjologa, psychologa i trenera. Diagnoza całkowitej kondycji psychofizycznej i materialnej poprzez badanie wydolności organizmu, potencjału mentalnego i dyspozycyjności zasobów pozwala na prawidłowe wytyczenie optymalnej ścieżki rozwoju osobistego przy uwzględnieniu zachowania sił i zdrowia. 
***

Z ATENCJĄ SP Z O.O.

STRONA GŁÓWNA

***

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
ORAZ KORZYSTANIA Z USŁUG NASZYCH PARTNERÓW PRACUJĄCYCH Z ATENCJĄ

Edukacja Talenty Inwestycje Terapie Opieka

***

DOŁĄCZ DO NAS